Поради та рекомендації щодо правильного догляду за кімнатними рослинами

Багато кімнатних рослин походять з тропічних регіонів і потребують великої кількості світла або води. Для того, щоб ваші кімнатні рослини росли міцними та залишались здоровими, їм потрібен регулярний догляд. Тут ви дізнаєтеся більше про догляд за кімнатними рослинами.

Потреби кімнатних рослин

Кімнатні рослини зараз в тренді та ідеально вписуються в декор усіх кімнат. Рослини оживляють вашу квартиру та покращують клімат у приміщенні. В основному розрізняють неквітучі та квітучі рослини.

Неквітучі рослини

Для квартири або будинку особливо підходять неквітучі рослини, оскільки у них прекрасне зелене листя протягом усього року. Взимку рослини ростуть повільніше, але ріст у приміщенні переважно залежить від місця розташування, температури в приміщенні та, звичайно, догляду. Популярні неквітучі рослини – монстера, шефлера, , бегонія, дифенбафія або аспарагус.

Квітучі рослини

Квітучі рослини у вашій квартирі або будинку красиво виглядають цілий рік. Навіть якщо надворі падає сніг, вони створюють барвисті акценти і прикрашають кімнати. Популярні квіткові рослини – фуксії, колеус, сундавіл або дипладенія та антуріум. Як і неквітучі рослини, квітучі також полюбляють регулярний полив і підживлення.

Правильний догляд за кімнатними рослинами

Полив

До поливу кімнатних рослин застосовується наступне правило: за будь-яку ціну уникайте перезволоження! В іншому випадку коріння відмирає і рослина втрачає здатність поглинати воду та поживні речовини. Відповідно, не поливайте їх, поки не перевірите, наскільки вологий ґрунт. Для цього перевірте вологість ґрунту пальцем на глибині декількох сантиметрів. Часто буває так, що поверхня ґрунту пересохла, але на кілька сантиметрів нижче волога.

Догляд за листям

Обов’язково регулярно протирайте листя рослин від пилу. Це повертає їм здатність дихати. Для цього найкраще використовувати вологу тканину або засоби для догляду за рослинами. Особливо у зимові місяці, листя також слід обприскувати водою. Це протидіє сухому повітрю в опалюваному приміщенні. Також слід регулярно видаляти сухе листя та квіти. Грибок уражує, як правило, мертві залишки рослин. 

Забезпечення поживними речовинами

Кожна рослина потребує азоту, фосфату та калію для росту та здоров’я, тому регулярно удобрюйте свої кімнатні рослини. Добриво ОСМОКОТ для неквітучих та квітучих рослин було спеціально розроблені з урахуванням потреб ваших кімнатних та вуличних рослин. Проста альтернатива використанню рідких добрив. Воно забезпечуює ваші рослини усіма необхідними поживними речовинами протягом 6 місяців.

Регулярна пересадка кімнатних рослин

Регулярне пересадження необхідне для здорового росту рослин. Коріння рослини в горщику з часом розростається та горщик стає занадто тісним. Як результат, коріння проростає до стінок горщика, а зростання над ґрунтом уповільнюється.

Отже, пересаджуйте свої кімнатні рослини у свіжий ґрунт кожні два-три роки, а більші рослини – кожні чотири-п’ять років. Виберіть для цього горщик більшого розміру. Коріння отримає змогу розвиватися, а листя у свіжому та пухкому ґрунті стане більшим і міцнішим.

Схожі записи

Залишити відповідь